Rybičky 48: „Jsme prostě hovada.“

22. prosince 2008 v 10:35 | rybickyTom |  Rozhovory

Jsou to tři blázni, kterým, jak sami říkají, "není nic svatý a který se snažej dělat si ze všeho prdel". Podle toho se jmenuje i jejich nové album a taky podle toho vypadá videoklip k songu Ooou. Proč jsou takoví a co si od toho slibují? Baskytarista Kuba nám to prozradil.

Co vás vedlo k tomu dát svému novému albu název Amores Perros, tedy láska je kurva?
Kuba: To nikdo pořádně ani neví. Stopro je to podle jedné písničky, co je na CD, a zpívá se tam právě "Amores Perros voe, láska je kurva, ale...", a jelikož se naše první deska jmenovala taky tak nějak divně španělsky, i tuhle jsme pojmenovali podobným způsobem. A s tím heslem souhlasíme. Láska je kurva... aspoň podle většiny našich zkušeností. :-)

Vaše písnička Ooou výborně boduje v Esu. Jaké to pro vás je být žádanější než všichni ostatní?
Kuba: Že bychom byli žádanější než ostatní, to si nemyslíme. Prostě tenhle song se pro dost lidí stal oblíbeným a my jenom musíme makat na tom, aby se líbily i další písničky a další CD. Pravdou je, že když jsme před 6 lety začínali hrát, tak se nám o tom, že budeme někdy v ESU, a ještě k tomu každý týden na první příčce, ani nesnilo.

Ta písnička má takový bláznivý text. Člověk, který vaše CD ještě neslyšel, si možná říká, jestli je i zbytek alba v podobném duchu?
Kuba: Ta písnička má především provokovat. Děláme si rádi srandu ze všeho a nic nám není svatý. Nechceme si na tom vybudovat pověst, jen nás to baví. Dělali jsme to odjakživa, akorát teď je o nás víc slyšet. Jinak písničky na CD Amores Perros voe! jsou hodně rozdílné. Najdeš tam pomalé s vážnou tematikou, pomalé s magorským textem, který zesměšňuje naše normální texty, další singl EMILY, který bude vypuštěn i s klipem na podzim, je taky dost šílený, a jak říkám, je to hodně různorodé, ale myslím, že to CD nakonec po celém poslechu zní tak nějak kompaktně.

Je pravda, že od začátku, tedy od roku 2002, fungujete ve stejné trojce? Jak to probíhá, když se mezi vámi objeví nějaký rozdílný názor?
Kuba: Jo jsme pořád ve stejné sestavě. Ono by to asi ani jinak nešlo. Zakládali jsme R48 jako 17letí puberťáci a jsme na sebe zvyklí a vázaní. Každý z náš umí a stará se o něco jiného a tím, jak jsme každý jiný, to do sebe krásně zapadá. Naučili jsme se, že když je nějaký problém, tak si ho vyříkáme rovnou, aby to v nás nebublalo a nenahromadilo se to třeba za půl roku. Zatím to takhle super funguje. :-)

Označil bych vás asi za partičku bláznivých pohodářů s punkovou duší. Souhlasíte? Tak přemýšlím, jaký typ holek asi vaše kapela nejvíc oslovuje?
Kuba: S tím označením souhlasíme, až na tu punkovou duši. Máme podobný styl oblíkání jako naše oblíbené kapely za mořem. Ale určitě nejsme punk ani tělem ani duší. Nemáme proti tomu nic, ale v dnešní době se "punk" stal takovým komerčním trhákem a je to střašně IN. My jsme prostě hovada, co se snaží prolítnout životem a pokud možno si ze všeho dělat prdel. Jinak s těma holkama to jde asi těžko popsat. Letí na nás ty holky, kterým se líbíme. :-)

Koukal jsem na rozpis vašich koncertů a máte co dělat až do konce srpna. Stíháte kromě kapely ještě něco jiného, nebo jste na Rybičkách existenčně závislí?
Kuba: Jo, je toho dost. Což je super. Od založení kapely byl náš sen co nejvíc hrát a to se nám plní víc a víc. Koncerty jsou to, co nás nejvíc baví. Jinak Ondra momentálně studuje vyšší management, Peťan si na chvilku přerušil ČVUT, protože to nestíhal s kapelou a pracuje pro jednu soukromou firmu, a já jsem si udělal vlastní značku oblečení Narcis a otevřel jsem si k tomu krámek, ve kterém přes týden prodávám.

Kdybyste si mohli vybrat koncertovat společně buď s Mandrage, nebo Tokio Hotel, komu byste dali přednost a proč?
Kuba: Tokio Hotel mě opravdu nebere, ale musím uznat, že jako marketingový tah to bylo super vymyšlené a ti kluci opravdu na chvilku dobyli Evropu. Ale určitě bychom si vybrali Mandrage. S klukama už jsme se dlouho neviděli, ale občas jsme se vídali, ještě když je ani nás nikdo neznal. Jak oni, tak i my jsme převážně klubové kapely a s nimi si koncert umím představit. Po koncertě chlast a holky - klasická klubová párty. :-)

A nakonec co je pro vás víc - hudba, nebo láska?
Kuba: Oboje je důležité a někdy je víc hudba a někdy zase láska. Asi pro každého jinak a podle situace.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama