Listopad 2009

Rybičky 48 se vrací na koncertní pódia a budou slavit

17. listopadu 2009 v 8:41 | rybickyTom |  Články
Úspěšná koncertní šňůra Rybiček 48 k nově vydané dece "Viva La Revolución" byla na jeden měsíc přerušena kvůli operaci lymfatických uzlin zpěváka a baskytaristy Kuby Ryby. Nyní se po úspěších z televizních a rozhlasových hitparád vrací opět na scénu. Do konce roku chtějí stihnout alespoň 15 koncertů.

"Pořádně jsem si oddechl, byla vysoká pravděpodobnost, že po operaci nebudu moct mluvit, natož zpívat. Za což děkuju docentu Betkovi a kolektivu operatérů motolské nemocnice. Podle výsledků hystologie se zdá, že to co mi vyoperovali nebylo zhoubné," uvedl Kuba Ryba.

Nástroje Kuby, Ondry a Petra utichly po pražském křtu nové desky "Viva La Revolución", ze které pochází i stejnojmenný singl. Ten se už třetím týdnem pohybuje v TOP 20 hitparády IFPI ČR - RADIO TOP20 Modern Rock a vydobil si první příčku v Andělské dvacítce na rádiu Rock zone. Úspěchy kapela během své koncertní pauzy sklidila i se singlem Zamilovaný/Nešťastná, který minulý týden vybojoval Zlatou Medúzu a dokázal se všechny svoje účasti proměnit v umístění na první pozici v Medúze na České televizi. Dobře si vede i na vlnách rádia Rock Max, kde momentálně zahřívá druhou příčku. "Během Kubovi rekonvalescence si cestu k nové tvorbě kapely její fanoušci našli i přes internet, o čemž svědčí i momentální 12. místo v hitparády IFPI ČR věnující se oficiálnímu stahování digitálních alb," dodal manager kapely Martin Řehoř. V rámci 15 koncertů, které má skupina naplánované do konce roku by mělo dojít i na oslavu svých šťastných sedmých narozenin Rybiček 48. Slavit se bude v domovské základně kapely kutnohorském klubu Planet Music. Poslední koncert se uskuteční současně s posledním dnem roku, Silvestra Rybičky 48 budou slavit v pražském klubu Futurum. Přehled koncertů v rámci Viva la Revolución tour do konce roku 2009:

Pátek 13. 11. - Rokycany, klub Casino

Sobota 14. 11. - KD Herálec

Pátek 20. 11. - Karviná, Riwka

Sobota 21. 11. - Frýdek Místek, Klub Riviéra

Sobota 28. 11. - Lukavec

Sobota 28. 11. - 7. narozeniny, Kutná Hora - Planet music club

Čtvrtek 3. 12. - Brno, Metro

Pátek 4. 12. - Bratislava, Slovensko

Sobota, 5. 12. - Horní Cerekev

Pátek 11. 12. - Plzeň, Divadlo pod Lampou

Sobota 12. 12. - Bělá pod Bezdězem

Čtvrtek 17. 12. - soukromá akce

Sobota 19.12. - Milevsko, Zimní Přeštěnice Open air

Sobota 19. 12. - Veselí nad Lužnicí Pátek

25. 12. - Ledeč nad Sázavou

Čtvrtek 31. 12. - Praha, Futurum


Viva La Revolución boduje v hitparádách

17. listopadu 2009 v 8:36 | rybickyTom |  Články
Rybičky 48 - Viva La Revolución boduje v hitparádách a po uzdravení frontmana Kuby Ryby se v polovině listopadu vrátí na koncertní pódia.

Česká pop-punková kapela Rybičky 48 po úspěšné festivalové sezóně a zahájení turné k nové desce Viva La Revolución obsadila díky klipu k singlu Zamilovaný/Nešťastná už dvakrát za sebou první příčku v hitparádě Medúza na České televizi. Kapela boduje i se svým rockovějším singlem Viva La Revolución, který se krátce po nasazení do českých rádií vypracoval na 6. místo v oficiálním žebříčku nejhranějších písní na rockových rádiích IFPI RADIO TOP20 Modern Rock.

Nejdůležitější zprávou pro všechny fanoušky kapely je rychlá rekonvalescence zpěváka a baskytaristy Kuby Ryby, který se v polovině října podrobil akutní operaci lymfatických uzlin v motolské nemocnici. "V kapele i mezi jejími fanoušky zavládla panika, neboť existovala reálná možnost, že frontman skupiny nebude moct dál zpívat," uvedl za kapelu Martin Řehoř. Obavy příznivců kapely se rozplynuly, když se objevilo na stránkách kapely video, v němž zpěvák po úspěšné více než tříhodinové operaci zdraví své fanoušky.

Návrat na koncertní pódia mají Rybičky 48 předběžně naplánován na polovinu listopadu. Do té doby je možné kapelu slyšet jen z nové desky Viva La Revolución, která vyšla v magické datum 9. 9. 2009. Z desky také pochází singl Zamilovaný/Nešťastná, po kterém sáhla rádia hrající pop-music, ale také rockový singl Viva La Revolución.

Více o kapele na www.rybicky48.cz

zdroj: ABRADIO.CZ

Herálec - videa

16. listopadu 2009 v 23:27 | rybickyTom |  Videa
Zamilovaný/Nešťastná

Reality show

7. narozeniny R48

15. listopadu 2009 v 15:31 | rybickyTom |  Novinky
Sedmé narozeniny české pop-punkové jedničky doma v kutnohorským Planet Music clubu.
Support: Koblížci, Kulatá krychle
28. listopadu 2009 od 20:00 hodin
Vstup pouhé a zcela rovné kilo.

Biografie

15. listopadu 2009 v 14:48 | rybickyTom
V Kutný Hoře vždycky bylo je a doufám že i bude hodně kapel. V srpnu roku 2002 jsem se rozhodnul po jedný výborný párty v Antonínově dole, že bych mohl založit novou kapelu v našem rodným městě. Měl jsem od začátku v hlavě, že by to mělo být punkrockovýho náboje s velkým kusem nadsázky a srandy. Už tenkrát na tý akci padlo po několika vypitých pivech, že by se to mohlo jmenovat Banánový Rybičky.

Při příjezdu zpátky domů jsem tak nějak pokukoval po muzikantech, protože jsem k sobě chtěl nějaký nový ksichty, který nebyly okoukaný ze zaběhlých KH kapel. Napadnul mě Peťan Lebeda, kterého jsem občas potkával v hudebce, kam on na rozdíl ode mě chodil pravidelně. Peťa přijal a teď přišel hlavní problém - bubeník. Těch je vždycky málo a tak to trvalo trochu delší dobu. Už jsem měl v hlavě dlouho Ondru Štorka, protože na jedný školní akademii sem ho viděl hrát se školní kapelou a moc se mi líbilo jak bubnoval. Ozval jsem se mu a po troše přemlouvání se to povedlo.

Začalo se zkoušet v domově dětí a mládeže v Kutný Hoře. Byly pokusy jako harmonikářka Verča, která byla sice výborná, ale už tenkrát jsme tomu nijak neholdovali a uznali, že se to k tomu co chceme hrát nehodí.

První koncert proběhl 22.11.2002, tedy asi necelý měsíc po první zkoušce, v kutnohorském klubu Česká 1 se skupinami Laxans, Nawzdory a Agarwean (což byla a stále je metalová kapela kde hraje Ondra i Peťan). I když původně jsme udělali kapelu jen na jeden koncert a spíše zahrání pro kamarády, natolik se to líbilo, že jsme si řekli, že ještě pár koncertů uděláme a dokonce jsme o dva měsíce déle, tedy v lednu 2003, nahráli první demo banánovejch Rybiček s názvem - Taková Normální kapela. Na CD bylo 13 písniček.

CD bylo natočeno za 3 hodiny se vším všudy v naší zkušebně. Od začátku jsme to prodávali za dvacku, tedy čistě za náklady a dost se toho prodalo a pomalu jsme se dostávali do podvědomí v Kutný Hoře a přicházeli koncerty v okolních vesnicích jako Malešov ,Křesetice, Jindice atd. na což pořád moc rádi vzpomínáme.

Neváhali jsme, a po úspěchu mezi lidma s prvním demem, jsme hned v červnu toho roku natočili u Peťana na chatě další demáč pod názvem - Kuthnaja Ghora. Zde asi vzniknul ten náš dementní zvyk, nazývat alba divně:D Zase bylo na CD 13 písniček a tomu jsme věrni pořád. Možná nějaká pověrčivost?? Kdo ví, asi jo.

O rok později, tedy 2004, už jsme si pošetřili nějakej ten peníz a vydali jsme pod vlastním "vydavatelstvím" Four sheeps první lisovanou desku s barevným bookletem. Jmenovala se Krasnaja znova a tahle deska pro nás byla hroznej zlom. Hlavně hudební. V písních se oběvovala víc vlivu kalifornských kapel a díky tomu jsme začli používat jako označení žánru POP-PUNK. Tenkrát se tady kapely ještě takhle nenazývaly a v domění, že jsme toto spojení vymysleli, jsme ho dali spíš z legrace, protože je to vtipý spojení. Až později jsme zjistili, že si americký bandy takhle dávno říkaj, ale už jsme to nechali, protože to náš styl začlo víc než vystihovat.

Taky jsme natočili náš první klip k písničce Plovárna. Klip se točil už v naší třetí zkušebně v klášteře svatých Voršilek. Kde jsme až do teď, ale jen o 3 patra níž než původně. Tohoto CD se prodalo přes 2000ks jen na koncertech a přes obchod na našich stránkách.

Začali jsme zkoušet posílat CD do různých soutěží. Ve spoustě z nich nás v tom lepším případě vyfuckovali a v tom horším se vůbec neozvali. Mezi úspěchy v období tohoto CD patřilo například vítězství v soutěži Udělej si svůj festival od Rock for people, 3. místo v Naději beatu na radiu BEAT, účast v TOP 10 televizního pořadu POPRASK. A to už jsme pomalu v roce 2005. Zařazení klipu Plovárna do rotací TV Óčka, 3 místo od poroty a druhé místo od diváků na soutěži ROCK NYMBURK, vítězství v soutěži Bitva o Sázavafest a tím pádem možnost zahrát si na tomto velkém letním festivalu

Následovalo pár rozhovorů do novin a díky tomu i nějaké to pozvání na různé festivaly a koncerty. V září 2005 nám známý folkový zpěvák Luboš Pospíšil nabídl spolupráci s vydavatelstvím Supraphon. V říjnu a listopadu jsme nahráli první tři singly - Reality show, sexuální akrobat a wo-co-de! Asi se to na vydavatelství zalíbilo a od ledna 2006 už jsme nahrávali naše debutové album Adios Embryos!, které vyšlo pod značkou Supraphonu v březnu 2006. Následovalo mraky rozhovorů na rádiích, TV vystoupení, novinářské sezení a spoustu věcí o kterejch sme tehdy neměli ani páru. Kecali jsme většinou kraviny a dělali si prdel samy ze sebe a to nám vydrželo dodnes. Pořád totiž prosazujeme myšlenku : " Když pobavit, tak hlavně sebe"

V létě 2006 bylo spousty koncertů, potkali jsme mnoho zajímavejch kapel - s některejma jsme se výborně skamarádili a funguje to dodnes a s jinýma ne, jako je to i u lidí. K této desce se natočili i dva klipy. Nejprve Sexuální akrobat - výborně fungoval v rádích a vyhrával hitparády, ovšem v TV se moc neohřál, druhý singl byl pravým opakem - 7 krát za sebou v prvních příčkách v Eso hitparádě, ale zase to nechtěli hrát moc rádia, protože to byla moc rychlá písnička…tím jsme se ale aspon s každou písničkou zvlášt dostali hodně na rádia i TV. Pořád se koncertovalo a koncertovalo. Jedno město za druhým a to bylo to, co nás nejvíc bavilo a do teď i baví. Je to kočovnej život víkendového typu, ale krásný. Poznávat nový lidi, mravy i nemravy:D

No a v roce 2007 už se za stálého koncertovaní začalo přemejšlet o novém CD…Nahráli jsme tedy u Peťi na chatě demo asi s 11 písničkama a v létě opět s dalšíma 10 písničkama a šlo se vybírat. Pak jsme si to ještě na jedný dovolený dali dohromady textově a hudebně, dělali se aranže a vyšlo nám z toho opět 13 písniček. V říjnu se šlo do studia Zdenka Šikýře v Hostivaři. Tam jsme přes měsíc bydleli, nahrávali, spali a to každej den. Byl to pro nás novej zážitek, protože předchozí album jsme točili v Kolíně u Ládi Douska a tam jsme denně dojížděli. Ale ponorka se nám v Hostivaři nedostala a za pomoci Zdeňka a a hlavně Mikeše, který nám dělal dozor kvůli výrazům a správný artikulaci a vůbec dohlížel na muziku, vzniklo nový album Amores Perros, voe! Tedy Láske je kurva, voe! Což je i jedna píseň na albu. V lednu 2008 se natočil klip k titulní písničce OOOU! A spolupracovali a hráli nám v něm kamarádi z různách kapel, například Honzík z Medvěd 009, Štěpán z Divokého Billa, Toník z Konec konců nebo Maart ze Selfish. Nahrávání bylo fajn a dobře se popíjelo. Deska vyšla 21.března v první jarní den a s tím se rozjelo i AMORES PERROS TOUR…

Těšíme se na každého z vás na koncertech

Kuba, PeŤan a Ondra…

..........................

Historie Rybiček48 (ex Banánovejch Rybiček) ( podle Basse Ryby) Bylo to asi takhle: Dva roky pře založením Banánů sem hrál se skupinou Wootochit. Dlouho ve mně, ale pracovala myšlenka, udělat něco punkovýho a tak sem se v létě 2002 rozhodl, že nějakou takovou kapelu založím. Již předtím sem si vytipoval pár muzikantů z Kuthnaji Ghory a dle mého hodnocení vyhrál Petr "Chory" Lebeda a Ondra "Junior" Štorek. Petra sem znal z dob mého krátkého navštěvování Základní umělecké školy v KH. On tam chodil o něco déle a hrál už tenkrát kurva dobře. No tak sem mu zavolal a zeptal se: " Čau, já sem Jakub Ryba, vzpomínáš si na mě z hudebky?". " Jo, jasně pamatuju, co chceš?" "Chci založit punkrockovou kapelu a chci, aby si v ní hrál" " Tak jo", řekl Petr a tím jsme spolu hráli. Přes něj sem ještě sehnal číslo na Ondru, kterej s ním hrál už tenkrát v metalový kapele Agarwean, která působí dodnes. Ondra taky souhlasil, ale říkal, že odehraje tak dva tři koncerty a pak na to kašle. Prej, že ho to moc nebaví. Nicméně jsme asi 14 zkoušeli a hned jsme měli koncem listopadu první koncert v kutnohorským klubu Česká 1. No a přišly další koncerty a Ondrovi se s náma nějak zalíbilo a zůstal už přes dva roky. Za naše působení jsme vystřídali už třetí zkušebnu, ale naštěstí ve stejné muzikantské sestavě. V lednu 2003 jsme ve zkušebně nahráli první DEMO s názvem Taková normální kapela. CD jsme prodávali za 20 kč, aby ho lidi kupovali co nejvíc a to se vyplatilo. Bylo to něco novýho v KH a prodalo se toho dost a my se dostali trošičku do podvědomí. Větší úspěch mělo druhý DMO, který jsme hodili mezi lidi v červenci 2003 a jmenovalo se Kuthnaja Ghora. Toho se prodalo víc a zvedli jsme cenu na pade za kus. Na tom jsme až do teď zůstali. Zbytek roku se hojně koncertovalo a dělali se nový písničky na další desku. Tu jsme nahrávali u Péťi na chatě a strašně jsme u toho chlastali. Nicméně myslím, že se to celkem povedlo. Jmenuje se Krasnaja Znowa! a zatím nejpovedenější CD a hlavně první lisovaný a s barevným bookletem. Křtili jsme jí 16.dubna 2004 v klubu Česká 1. Na konci tohoto školního roku jsme natočili také klip k písničce Plovárna. Přes léto koncertování, dostali jsme se díky fanouškům na festival ROCK FOR PEOPLE 2004 a festival NATRUC. V prosinci 2004 jsme se dostali mezi TOP 10 v hlasování pořadu České televize POPRASK a díky tomu byla v TV ukázána naše deska. Nyní jsme ve druhém kole soutěže na radiu Beat - Naděje Beatu. Podepsali jsme smlouvu s TV NOVA o odvysílání našeho klipu v Esu a probíhá hlasování na ČT o klip roku, kde jsme též nominovaní. Pracujeme na další desce a domlouvá se spousta novejch a novejch věcí, který když vyjdou, tak to bude skvělý. To je zatím asi vše. Když se nám něco důležitého zaryje do historie, tak to zveřejníme. 2003 (leden) - křest a následně kolování prvního DEMA: "Taková Normální Kapela" 2003 (červenec) - křest a následně kolování druhého DEMA: "Kuthnaja Ghora" 2004 - křest první lisované desky s barevným bookletem s názvem: "Krasnaja Znowa!" 2004 (duben) - vítězství v soutěži "Udělej si svůj festival" pořádané pořadateli festivalu ROCK FOR PEOPLE 2004 (prosinec) - účast v TOP 10 hitparády pořadu POPRASK na ČESKÉ TELEVIZI 2005 (leden-březen) - vítězství v 1,2 a 3.kole soutěže NADĚJE BEATU na RADIU BEAT. 2005 (leden) - nominace na KLIP ROKU - součást předávání cen ANDĚL 2004 2005 (únor) - zařazení klipu "PLOVÁRNA" na playlist TV ÓČKO 2005 (březen) - kapela Banánový Rybičky byla vybraná z 54 přihlášeným kapel do šestice finalistů soutěžního festivalu ROCK NYMBURK 2005 (květen) - Banánový Rybičky jsou vybráni mezi 14 finalistů, kteří se zúčastní Bitvy o Sázavafest... -- 3. místo v absolutním pořadí soutěže radia BEAT - NADĚJE BEATU ...půlhodinový rozhovor v radiu. 2005 (červen) - 10.6. vítězství v Bitvě o Sázavafest a tudíž zajištěna účast i na velkém letním Sázvafestu... - 3.hodinový punkový večírek na Radiu Beat - kde se mohutně chlastalo :) viz. fotogalerie - předávání cen radia Beat ve Velkém sále vyprodané Lucerny... - nahrávání promo CD k připravované desce "REALITY SHOW" 2005 (srpen) - po třetí BR pokořili svůj vlastní rekord v klubu Česká 1 na koncertě 1.7.2005 - 17.8. dvouhodinový vstup na radiu RockZone 2005 (září) - 3.9.2005 - banánový Rybičky opět pokořili rekord v návštěvnosti kutnohorského klubu Česká 1 na oslavě svého 100.koncertu - zahráli ještě Mirek Broum Band, Lure of Senses a V.T.Marvin. Celý večer moderoval basista z legendárního Visacího Zámku - Vladimír Motýlek Savec - 29.9. od 19:010 rozhovor po festivalu Hostík nas kanálu televizní hudební stanici TV Óčko


Rokycany (13.11.2009) - videa

14. listopadu 2009 v 19:49 | rybickyTom |  Videa
Ooou

A to tak, že teď

Ondrova holka byla vážně skvělá

9. listopadu 2009 v 8:20 | rybickyTom |  Texty
Ondra měl holku,
Ta byla vážně skvělá
Pěkný tělo
A pořád ho tam chtěla
Problém byl takový, že s Ondrou jí to nebaví
Tak jsem byl já ten
Ten co ji vyhoví

Když Ondra slavil, to sem si pěkně užil
V děvět byl na plech a já toho využil
Než mu šla přát,
Přišla mi ještě pošeptat,
Že po dvanáctý se mi bude věnovat

A Ondra vůbec nic neví
A Ondra vůbec nic neví
A Ondra nemá tušení
A Ondra vůbec nic neví

Zamilovaný / Nešťastná

8. listopadu 2009 v 8:13 | rybickyTom |  Texty
Text: Rybičky 48
Hudba: Rybičky 48

Když ráno vstanu tak políbim svoji milovanou ženu
Snídani do postele dám jí a růži z lásky k tomu
Ještě umeju nádobí z večeře a vydrhnu vanu
Svačinu udělám si do práce a odcházím z domu
Mám skvělou ženu

První, co ráno udělá je, že mi voslintá hubu
Nesnáším jídlo do postele, tu každodenní nudu
Při sexu vykřikuje promiň lásko já už budu
Ze zvyku zámávám mu z postele, když říká já už půjdu
Nesnášim svého muže

Já jsem zamilovaný
Já jsem nešťastná
Já jsem zamilovaný
Já jsem nešťastná
Já jsem tak zamilovaný do ní je překrásná
A já jsem nešťastná
Já jsem tak nešťastná

V práci počítám minuty kdy půjdu domů za svou ženou
Ať se sem nevrací
Těším se na to až si napustíme plnou vanu s pěnou,
Kterou fakt nesnáším
Do ouška pošeptám jí, že je mojí jedinou
Nech si to pro jinou
Vzpomínám na den kdy si řekla ano a byla mou
To bylo chybou osudnou

Já jsem zamilovaný
Já jsem nešťastná
Já jsem zamilovaný
Já jsem nešťastná
Já jsem tak zamilovaný do ní je překrásná
A já jsem nešťastná
Já jsem tak nešťastná
Já jsem zamilovaný
Já jsem nešťastná
Já jsem zamilovaný
Já jsem nešťastná
Já jsem tak zamilovaný do ní je překrásná
Já jsem tak nešťastná
Já jsem tak nešťastná
Já jsem tak zamilovaný

Páteční večer

7. listopadu 2009 v 8:08 | rybickyTom |  Texty
Text: Rybičky 48
Hudba: Rybičky 48

Je pátek večer a všichni kluci někam jdou
Jenom já zůstávám sám pod peřinou
Není to z nemoci ani protože chtěl bych mít klid
Jsem prostě línej kamkoli vyrazit

Doma mě zabaví ta moje jediná
Říkám jí důvěrně paní Dlaňová
Nikdy mě nezradí, ví, že se to nedělá
Kdyby tak tohle každá holka věděla

Jo to by byl sen
Proniknout do mozku všech žen
Jo to by byl sen
Proniknout do mozku všech žen

Radši si budu sám užívat rozkoše,
Špinavej kapesník zahodím do koše
Má pravá ruka je mou cestou do ráje
Když sama nestíhá, levá jí vystřídá
Jenomže levá není to samý co pravá,
Pravá láska
Hodinu trvá, než se to celý udělá
Tohle je život to není sázka

Kdyby tak každá holka věděla,
Co se dělá a co se nedělá
Lepší než ze sebe dělat anděla
Pak si mě držet od těla

Jo to by byl sen
Proniknout do mozku všech žen
Jo to by byl sen
Proniknout do mozku všech žen

Radši si budu sám užívat rozkoše,
Špinavej kapesník zahodím do koše
Má pravá ruka je mou cestou do ráje
Když sama nestíhá, levá jí vystřídá
Jenomže levá není to samý co pravá,
Pravá láska
Hodinu trvá, než se to celý udělá
Tohle je život to není sázka


Radši si budu sám užívat rozkoše,
Špinavej kapesník zahodím do koše
Má pravá ruka je mou cestou do ráje
Když sama nestíhá, levá jí vystřídá

2.11.2009 - Inbox speciál

7. listopadu 2009 v 7:41 | rybickyTom |  Videa