Rybičky 48 se vrací na koncertní pódia a budou slavit

17. listopadu 2009 v 8:41 | rybickyTom |  Články
Úspěšná koncertní šňůra Rybiček 48 k nově vydané dece "Viva La Revolución" byla na jeden měsíc přerušena kvůli operaci lymfatických uzlin zpěváka a baskytaristy Kuby Ryby. Nyní se po úspěších z televizních a rozhlasových hitparád vrací opět na scénu. Do konce roku chtějí stihnout alespoň 15 koncertů.

"Pořádně jsem si oddechl, byla vysoká pravděpodobnost, že po operaci nebudu moct mluvit, natož zpívat. Za což děkuju docentu Betkovi a kolektivu operatérů motolské nemocnice. Podle výsledků hystologie se zdá, že to co mi vyoperovali nebylo zhoubné," uvedl Kuba Ryba.

Nástroje Kuby, Ondry a Petra utichly po pražském křtu nové desky "Viva La Revolución", ze které pochází i stejnojmenný singl. Ten se už třetím týdnem pohybuje v TOP 20 hitparády IFPI ČR - RADIO TOP20 Modern Rock a vydobil si první příčku v Andělské dvacítce na rádiu Rock zone. Úspěchy kapela během své koncertní pauzy sklidila i se singlem Zamilovaný/Nešťastná, který minulý týden vybojoval Zlatou Medúzu a dokázal se všechny svoje účasti proměnit v umístění na první pozici v Medúze na České televizi. Dobře si vede i na vlnách rádia Rock Max, kde momentálně zahřívá druhou příčku. "Během Kubovi rekonvalescence si cestu k nové tvorbě kapely její fanoušci našli i přes internet, o čemž svědčí i momentální 12. místo v hitparády IFPI ČR věnující se oficiálnímu stahování digitálních alb," dodal manager kapely Martin Řehoř. V rámci 15 koncertů, které má skupina naplánované do konce roku by mělo dojít i na oslavu svých šťastných sedmých narozenin Rybiček 48. Slavit se bude v domovské základně kapely kutnohorském klubu Planet Music. Poslední koncert se uskuteční současně s posledním dnem roku, Silvestra Rybičky 48 budou slavit v pražském klubu Futurum. Přehled koncertů v rámci Viva la Revolución tour do konce roku 2009:

Pátek 13. 11. - Rokycany, klub Casino

Sobota 14. 11. - KD Herálec

Pátek 20. 11. - Karviná, Riwka

Sobota 21. 11. - Frýdek Místek, Klub Riviéra

Sobota 28. 11. - Lukavec

Sobota 28. 11. - 7. narozeniny, Kutná Hora - Planet music club

Čtvrtek 3. 12. - Brno, Metro

Pátek 4. 12. - Bratislava, Slovensko

Sobota, 5. 12. - Horní Cerekev

Pátek 11. 12. - Plzeň, Divadlo pod Lampou

Sobota 12. 12. - Bělá pod Bezdězem

Čtvrtek 17. 12. - soukromá akce

Sobota 19.12. - Milevsko, Zimní Přeštěnice Open air

Sobota 19. 12. - Veselí nad Lužnicí Pátek

25. 12. - Ledeč nad Sázavou

Čtvrtek 31. 12. - Praha, Futurum

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama