Září 2011

Rybičky 48 představují svoji novou Desku roku

24. září 2011 v 9:09 | rybickyTom |  Rozhovory
Rybičky 48 vydávají svoje další album, v pořadí čtvrté, kterému daly "skromný" název "Deska roku".
Kapela, která plní koncertní sály v Čechách i v zahraničí už mnoho let, opět dokazuje svou novou deskou, že má stále co nabízet.
O desce jsem si povídala s jedním z trojice muzikantů, která Rybičky 48 tvoří - s Kubou:

- Kubo, Rybičky 48 přinášely zábavu a vtip. Ve vašich písničkách jste vždy šli do témat, kterým se ostatní radši vyhýbají. Jak je to u této desky. Kolik hořlavých témat jste zhudebnili?
- Naše další deska bude myslím hodně jiná, ale přesto stejná…O hodně víc jsme zamakali na textech a úplně novým stylem jsme nahrávali ve studiu. Točilo a vymýšlelo se prakticky celý rok. Jasně, že se opět dotkneme témat, před kterými spousta lidí radši zavře oči, ale nás to baví…Už s Agátou jsme rozpoutali vlnu pro i proti a opřeli jsme se do českých celebrit…Nový singl Rádiová, který půjde do éteru je například o tom, jak málo se v českých rádiích hrají český písničky a když už tak se hrají interpreti, kterým je 70 let, nebo už jsou bezpečně mrtví. Udělali jsme text s velkou mírou nadsázky. Částečně se vymezujeme, protože tuto písničku budou hrát jen ta rádia, u kterých nemají české kapely programově zavřený dveře. Je smutný, že tyto rádia jsou bohužel v menšině.

- Vždycky je to tak, že kapela se s novou deskou posune o krok dál. Kam až jste došli vy?
- Na nové desce řešíme zásadní otázky: Zda kulturní národní památka je eternit, trilobit, nebo břízolit, Jak souvisí kácení deštných pralesů s populační explozí tučňáků patagonských a jestli sňatky z rozumu budou mít dopad na výrobce valentýnských srdíček.

-Desku představíte na svých koncertech a potom i na turné. Co si myslíš, která z těch 13ti skladeb z uvedených skladeb je nejkontroverznější?¨
- Nejkontroverznější bude určitě uváděná písnička Rádiová a samozřejmě taky Agáta. Překvapilo nás, kolik lidí nepochopilo, že je to jen sranda. Nahráli jsme tu písničku, prostě úplně jinak, než by kdokoli čekal. Pak se bavíme, když si kluci z neúspěšných kapel, hrající si na hudebních serverech na velký kritiky naším prostřednictvím léčí svoje komplexy.

A která ze skladeb uvedených na albu se bude líbit nejvíce?
Nejvíc samozřejmě fungují singlový písničky a hodně se líbí písnička Obyčejnej den, kterou už hrajeme. Je o tom co bych chtěl udělat, kdybych věděl, že mám poslední den života - opět s nadsázkou.

- V kapele jste tři a přesto na pódiu umíte udělat show, někteří se tím baví, jiní vás kritizují. Jak snášíte nálepku "kapela, která provokuje"?
U nás je nejdůležitější, že to co děláme, nás baví. Každý koncert je pro nás i párty. Ano rádi provokujeme, děláme si srandu ze všeho a ze všech včetně sebe. A pro ty co nás kritizují máme vzkaz: Neberte se tak vážně ;-)

Existuje téma do kterého byste nikdy nešli?
Asi bych si třeba nedělal srandu z nemocí a lidí, kteří nemocní jsou.

A to už je konec, nezbývá popřát kapele i nové desce hodně úspěchů…
zdroj: ROCKMAG.CZ

Další pecka z Desky roku - Rádiová

24. září 2011 v 9:07 | rybickyTom |  Videa

Třinec (17.9.2011) - videa

24. září 2011 v 9:03 | rybickyTom |  Videa
Zamilovaný/Nešťastná

Kolín (27.8.2011) - videa

24. září 2011 v 8:49 | rybickyTom
Agáta

29.8.2011 - Tatralandie s náhodným Jožkem

24. září 2011 v 8:47 | rybickyTom |  Videa
:))

Domažlice (13.8.2011) - videa

24. září 2011 v 8:46 | rybickyTom |  Videa
Romantik

Amores Perros

Ooou